Atrakcje w terenie

Poza koncertami i spotkaniami z ciekawymi ludźmi chcemy zaproponować Wam korzystanie z atrakcji, które równolegle będą odbywały się na terenie Festiwalu. Będą to między innymi:

Piknik po Bydgoskim Marszu dla Życia i Rodziny

Zapraszamy na piknik obfitujący w atrakcje – dla najmłodszych i tych trochę starszych.

Więcej szczegółów na stronie Marszu.

Możliwość wejścia na kopułę Bazyliki

Kopuła bydgoskiej bazyliki stanowi doskonały punkt widokowy na Bydgoszcz. Wszyscy chętni będą mogli przekonać się o tym osobiście podczas Festiwalu Nowe Spojrzenie.

Veni Sancte Spiritus

Etiuda taneczna grupy młodych ludzi skupionych wokół Wolontariatu Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2 w Bydgoszczy.

Wraz z innymi twórcami projektu Siedem Aniołów występowali już podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, na terenie Centrum Kulturalno-Kongresowego „Jordanki” w Toruniu, w trakcie Festiwalu Siedem Aniołów w Jarocinie oraz w kilkunastu miejscowościach w województwach małopolskim i pomorskim. Wciąż jednak nie mieli okazji wystąpić w rodzinnym mieście większości uczestników – czyli w Bydgoszczy.

Głównym działaniem grupy jest – jak sama nazwa wskazuje – wolontariat: organizacja festynów, bali charytatywnych, spotkań dla dzieci, osób starszych czy bezdomnych. Dzielą się swoim czasem, umiejętnościami i zapałem z innymi ludźmi, a przy okazji rozwijają swoje talenty. Pozytywna energia grupy przyciąga do niej osoby spoza ZSM nr 2 czy spoza Bydgoszczy, stąd pełna nazwa „Wolontariat ZSM nr 2 i Przyjaciele”.

Zwycięzcy tegorocznego konkursu „Ośmiu Wspaniałych” w kategorii grupowej zapraszają na wspólne cyrkowe zabawy. Będzie można poćwiczyć układy POI, kręcenie talerzykami na patyku, wykonać duże bańki i pokręcić hula-hop.

Moto Dawcy Uśmiechu

Piszą o sobie: „Jesteśmy grupą zapaleńców wywodzących się z okołomotocyklowych klimatów. Na początku skupialiśmy się głównie na akcji MotoMikołaje, po czasie okazało się, że stać nas na dużo więcej. Tak więc działamy teraz wszędzie gdzie dostrzegamy taką potrzebę.” Moto Dawcy Uśmiechu przekonują, że uśmiechem można zmienić świat. Podczas Festiwalu Nowe Spojrzenie zmienią i nas!

Bezpłatne badanie wzroku

Na co dzień nie zawsze mamy czas aby zadbać odpowiednio o swoje zdrowie, nie zawsze też o tym pamiętamy. W czasie Festiwalu Nowe Spojrzenie każdy będzie mógł nadrobić zaległości: Salon Optyczny Doktor Marchewka oferował będzie bezpłatne profesjonalne badania wzroku.

Punkt gastronomiczny

Na Festiwalu Nowe Spojrzenie nie zabraknie punktów gastronomicznych. Festiwal oprócz uczty duchowej będzie również ucztą dla żołądka.