Idea Festiwalu

Nowe Spojrzenie na Kościół

Kościół, który jest przede wszystkim wspólnotą ludzi szczęśliwych z powodu życia obranymi wartościami, realizujących swoje pasje i lubiących dobrą zabawę.

Nowe Spojrzenie na Młodość

Młodość, która oznacza energię, pomysłowość i zapał. Festiwal od samego początku jest organizowany przez ludzi (czasem bardzo) młodych. To dzięki ich staraniom i zaangażowaniu ambitne festiwalowe plany każdego tygodnia są wcielane w życie.

Nowe Spojrzenie na Bydgoszcz

Miasto, które w ostatnich latach niesamowicie zmieniło swoje oblicze i ma wiele do zaoferowania odwiedzającym je gościom. Festiwal poza walorami kulturalnymi będzie świetną okazją do zauroczenia się Bydgoszczą.

Nowe Spojrzenie na Ubogich

Ubodzy, którzy żyją obok nas i których często staramy się nie zauważać. W czasie Festiwalu będziemy mówić o tym, jak skutecznie im pomagać. W tym celu powstaje również Dom Miłosierdzia, którego plany pokażemy.

9 czerwca 2019 r. Bydgoszcz już po raz ósmy będzie gospodarzem unikalnego wydarzenia kulturalnego – Festiwalu Nowe Spojrzenie. Na jego scenie wystąpią uznani polscy muzycy, którzy dzięki różnorodności prezentowanych stylów, sprawią, że Festiwal będzie interesujący zarówno dla młodych, starszych jak i całych rodzin.

 

Możemy się spodziewać także wielu atrakcji na całym terenie Festiwalu. Wejście na kopułę bydgoskiej bazyliki będzie tylko jedną z nich.