PRO DEI

Takich siedmiu jak tych ośmioro nie ma nigdzie. Spotkali się w Bazylice św Wincentego a Paulo w Bydgoszczy, w Domu Bożym i to właśnie dla Boga pragną grać.

Osiem całkowicie odmiennych, żywiołowych dusz. Każdą i każdego z nich łączy jedno i wbrew pozorom nie jest to muzyka. Ich dusze grają w różnych kierunkach, stylach i gatunkach. Najważniejsze jednak, że grają w tym samym celu – aby wielbić Tego dzięki któremu się spotkali. Wielbić Boga!

ProDei, czyli „Dla Pana”. Zespół grający muzykę na chwałę Pana ma na swoim koncie już pierwszą płytę. Przekorne „MałeMu(uuu)” z krówką na plakatach, czyli kolędy w bardzo „ich”, energicznym i nieco szalonym stylu. Cel jaki sobie stawiają to dzielenie się doświadczeniem Miłości tam, gdzie Bóg nie jest uwielbiany, ale też granie na Jego Chwałę tam, gdzie inni Go wielbią.

Mają wiele planów na najbliższy rok. Koncerty na ulicy, w małych i dużych kościołach, nabożeństwa, rekolekcje, konferencje, coraz częściej koncerty na dużych scenach, wyjazd z misją humanitarną na Ukrainę. Grają dużo, bo sprawia im to przyjemność, grają bo ich serca właśnie tak zbliżają się do Boga. Przy okazji praca w zespole jest dla nich – jak sami przyznają – wielką nauką pokory i miłości do drugiego człowieka.

W obecnym składzie grają od 2017 roku. Akordeon, klawisze, gitara basowa, dwie gitary, perkusja, dwa energiczne wokale oraz nieprzewidywalny (śpiewający w nieoczekiwanych momentach) realizator: to właśnie ProDei.

Zapraszamy na ich facebooka: ProDei na Facebooku

Zobacz pozostałych artystów