KONKURS: TATO

W tym roku zorganizowaliśmy Przegląd dla wszystkich zespołów muzycznych działających na terenie Diecezji Bydgoskiej. Nagrodą główną jest

WYSTĘP NA FESTIWALU NOWE SPOJRZENIE!

Aby wziąć udział w Przeglądzie, należało przysłać do nas e-mailem wypełniony formularz zgłoszeniowy. Przegląd odbył się 21 kwietnia 2018 w klubie Altruist w podziemiach bydgoskiej Bazyliki. W czasie Przeglądu profesjonalne Jury w składzie Daniel Pradella, Janusz Stanecki, Piotr Szczepańczyk wybrało zwycięzców, którzy wystąpią na scenie Festiwalu Nowe Spojrzenie. Są to:

TATO czyli katotatogranie na 100%!

TATO to duet grający muzykę okołoelektroniczną, tworzony przez młodych mężczyzn, którzy mają wspólny cel – dostać się do Nieba i wciągnąć tam jak najwięcej osób – między innymi przez przekazywanie innym efektów swojej pasji jaką od wielu lat jest muzyka.

Droga do TATY Artura i Marcina (bo tak nazywają się chłopacy) nie była oczywista. Było wiele upadków, niekoniecznie dobrych wyborów, nie najmądrzejszych muzycznie dróg. Aż wreszcie, TATO tak zawołał do serca, że usłyszeli. I teraz to co słyszą chcą przekazywać dalej.

A słyszą to w nietypowej formie. Muzyka grana przez chłopaków to często taneczny beat połączony z przestrzenią rodem z islandzkiego Sigur Rós i wrażliwością Bon Iver. Muzyka jest nieodzownie złączona z radosną modlitwą, wielbieniem Boga, wołaniem o Ducha Świętego, rozmową z Jezusem, całość przepełniona jest nadzieją, radością, wiosną.

„Dlaczego TATO? Bo poznaliśmy jak bardzo nas kocha. Nie jak surowy Ojciec, ale właśnie jak uczący życia i kochający na maksa TATO, który jak Tata z przypowieści o marnotrawnym synu wybiega naprzeciw zbuntowanego syna i z miłości, radości i tęsknoty rzuca się mu w ramiona. Czysta MIŁOŚĆ.”

Epka zapowiadająca album, który ukaże się w 2018 roku, przewidziana jest na pierwsze półrocze 2018 roku.

TATO na facebooku

Zobacz pozostałych artystów